Řídíme se mezinárodně uznávaným barevným kódem úklidu

Barevný kód

Barevný kód je celosvětově uznávané označení zón v bytě, kdy každé zóně náleží konkrétní barva, čímž dochází k dodržení hygienických pravidel.

Bytový prostor se dělí na 4 základní zóny, dle druhu nesčistoty i mikrobů.

Při dodržení barevného kódu nedochází k nehygienické komtaminaci povrchů během přenášení bakterií z jedné zóny do dalších. Například ze zóny WC do obytné části bytu.

Pokud užíváte prostředky, které mají barevné označení ve shodě s barevným kódem snižuje se i riziko užití nevhodného prostředku na nesprávný povrh a tím nedochází k nenávratnému poškození povrchů.

Barevná mikrovlákna

Mikrovlákno má velmi dobrou sací schopnost a dovede povrchy očistit mnohem účinněji než běžný hadr.

Rozdíl je značně viditelný na kvalitě umytých povrchů. Struktura mikrovlákna výrazně ulehčuje úklid, proto se dá stihnout více práce.

Pokud dodržíte barvu, nemůže dojít k záměně a tím narušení hygieny. Tedy, nikdy se mikrovláknem na prach nebude uklízet například v koupelna a naopak.

Barevná mikrovlákna lze koupit v každém větším supermarketu.

Balíček profesionálních čistících prostředků

LidskáSíla.cz zákazníkům doporučuje takové prostředky, které se ředí. Láhev s rozprašovačem se naplní z 95 % obyčejnou vodou a zbývajících 5 % potřebnou chemickou čistící složkou. Láhev s chemickou složkou při běžné intenzitě vydrží, až dva roky. To tedy znamená, že za dva roky potřebujete dokoupit jen 4 další láhve s chemickou složkou. Cena celého balíčku prostředků je 1 298 Kč s DPH, tj. Vynaložené náklady na prostředky se tedy sníží na 54 Kč měsíčně a za zmínku stojí i vyšší kvalita ředěných prostředků ve srovnání s prostředky z drogerie.

Balíček obsahuje: WC čistič na keramiku (kanistr + aplikátor), prostředek pro úklid koupelny, prostředek na čištění kuchyňských povrchů, všestranný čisticí prostředek, 4x utěrky z mikrovlákna, 2x rozprašovač, 2x ředící láhev

Těmito prostředky pomůžete chránit životní prostředí.
Na jednu domácnost potřebujeme minimálně 4 základní čistící prostředky. Nejčastěji o objemu 0,5l. Při dodržení běžné intenzity úklidu, cca 3x za týden, spotřebujeme minimálně 4 láhve za jeden měsíc. Pak tedy jedna domácnost vyprodukuje minimálně odpad o velikosti 48 láhví za jeden rok. To vše pro jednu domácnost.

Na výrobu takového objemu plastového odpadu je potřeba velké množství energie. Spotřeba pohonných hmot na dopravu prostředků od výrobce přes mezisklady do prodejen. Při likvidaci takového množství odpadu se do ovzduší vypustí obrovské množství skleníkových plynů. Když kupujete jednotlivé láhve, ani si neuvědomíte, jaký to může mít dopad na ozónovou vrstvu v celkovém objemu jednotlivých domácností.

V případě prostředků, které se ředí je množství vyprodukovaného odpadu výrazně nižší, tj. Za jeden rok potřebujete dokoupit jen 4 další láhve s chemickou složkou. Díky takovému přístupu klesne odpad na jednu domácnost ze 48 láhví na pouhé 4 láhve za jeden rok.

Objednat úklid s čistícími prostředky

Kuchyňská linka

Jaké použít čistící prostředky a pomůcky?

Prostředek s označením 210 gastron je vhodný na nerezy, digestoř, varnou desku, troubu a jiné kuchyňské zařízení, kde je třeba odstranit úpornou mastnou nečistotu.

Nábytek a sklo

Jaké použít čistící prostředky a pomůcky?

Na nábytek a lesklé povrchy se používá universální alkoholový čistič 100/200, který dokonale odstraní ohmatky, šmouhy a lehké mastnoty ze všech nesavých ploch, jako je lakované dřevěno, dýhovaný i plastový nábytek a dveře nebo kuchyňské desky, kuchyňsé přístroje i lednice. Nezanechává chemickou stopu, protože alkohol je látka těkavá a rychle z povrchu vyprchá.

Podlahy

Jaké použít čistící prostředky a pomůcky?

Na stírání nečistoty z nevoskovaných PVC a linoleí, mramoru, žuly, terasy nebo keramické dlažby lze použít prostředek 100/200.

WC a koupelna

Jaké použít čistící prostředky a pomůcky?

Pro opravdu hygienický úklid WC je nejlepší prostředek 310. Tento prostředek dobře rozpouští vodní kámen, dokonale odstraní močové usazeniny z vnitřních stěn toalety.

Pro odstranění usazenin vodního kamene z obkladů, vodních baterií, sprchových koutů a veškerého zařízení sanitární oblasti se používá prostředek 300/400.

Potřeby pro žehlení

Připravte naší dámě vše potřebné a žehlení pusťte z hlavy.

Co je dobré připravit?

  • žehlička
  • žehlicí prkno
  • ramínka na košile a halenky
  • koš s prádlem na žehlení
  • koš či místo na vyžehlené prádlo
  • lahev s rozprašovačem na čistou vodu – ke zvlhčení problémových míst při žehlení*

*Pokud bylo prádlo vypráno před více než 3 dny, u některých kusů může dojít k výraznému vysušení. Takové oblečení se nedá dobře vyžehlit bez opětovného zvlhčení.

Potřeby pro mytí oken

Nezapomeňte okna zpřístupnit a připravit stoličku,
aby dáma dosáhla po celé jejich ploše.

Co je dobré připravit?

Stěrka na okna: Čištění oken pomocí stěrky lze ušetřit výrazné množství času a zároveň se zvyšuje kvalita výsledné čistoty. Pro dosažení výsledků klidně stačí stěrka v hodnotě pár desítek korun.

Jednorázové rukavice velikosti L: Pokud vaši domácnost neuklízí pouze jediná osoba, je dobré klást zvýšenou pozornost na hygienu. Proto doporučujeme jednorázové rukavice. Velikost L je sázka na jistotu. Lepší je mít rukavice o kousek větší. V opačném případě by mohlo dojít k prasknutí a narušení hygieny.

Stolička či štafle: Štafle nebo velmi stabilní dostatečně vysoká židle jsou podmínkou pro bezpečné umytí vysokých oken. Ne všechny dámy mají fyzickou kondici pro práci ve výšce. Pád z nestabilních štaflí je velmi rizikový a nechceme ženy tomuto riziku vystavit. Stabilní a dostatečně vysoké štafle jsou také zárukou toho, že budou okna řádně umyta v horních rozích okna. Za stabilní stoličku nelze považovat drátěnou židli, kde hrozí protrhnutí nášlapného povrchu.